Naslovnica VIJESTI INFO ODRŽAN DRUGI ATLETSKI MITING ZA UČENIKE U ORGANIZACIJI MEĐUNARODNE ŠKOLE QSI I...

ODRŽAN DRUGI ATLETSKI MITING ZA UČENIKE U ORGANIZACIJI MEĐUNARODNE ŠKOLE QSI I AK VOGOŠĆA

145

Učenici škola „Mirsad Prnjavorac“, „Zahid Baručija“ i međunarodnih škola QSI Sarajevo i Richmond sa Ilidže bili su učesnici atletskog takmičenja održanog u Vogošći. Ovaj sportski događaj organizovali su međunarodna škola QSI Sarajevo i Atletski klub Vogošća.
Takmičenje se odvijalo u dvije kategorije, dječaci i djevojčice U-13 i U-16. 90 medalja podijeljeno je u disciplinama skok u dalj, bacanje kugle, trčanje na 100 i 400 metara te štafeti 4 x 100 metara.


Ekipni pobjednik takmičenja je Međunarodna škola QSI Sarajevo, drugo mjesto je pripalo osnovcima iz škole „Mirsad Prnjavorac“ dok su na trećem mjestu završili takmičari Međunarodne škole Richmond sa Ilidže.

REZULTATI:

SKOK U DALJ
DJEVOJČICE U13
I CHARLOTTE RAUPACH (QSI 3,92)
II HANA LEON HADŽIMEŠIĆ (QSI 3,77)
III SARAH BAJRAMOVIĆ (OŠ ZB 3,26)
DJEČACI U13
I GUNNER RHEES (QSI 4,00)
II GUNNER KIMBALL (QSI 3,95)
III TARIK KIŠIĆ (OŠ MP 3,60)
DJEVOJČICE U16
I EJNA MUJEZIN (QSI 4,10)
II AIDA ZULČIĆ (OŠ ZB 4,09)
III YUNI TSUJI (QSI 3,92)
DJEČACI U16
I RIJAD BERBIĆ (RICHMOND 5,12)
II IBRAHIM BUKVIĆ (QSI 4,80)
III AMAR FERHATOVIĆ (OŠ MP 4,25)

KUGLA
DJEVOJČICE U13 (2 KG)
I NATHALIA SHEA (QSI 9,20)
II SAMRA KOŽLJAK (OŠ MP 9,14)
DJEČACI U13 (3 KG)
I ELMEDIN SEJDIĆ (OŠ MP 8,29)
II ELDAR HALILOVIĆ (OŠ MP 8,01)
III SANJIN HODŽIĆ (OŠ ZB 5,10)
DJEVOJČICE U16 (3 KG)
I DŽENISA GUSINAC (OŠ ZB 10,08)
II EJLA OMERBAŠIĆ (RICHMOND 7,30)
III MIRHA KULENOVIĆ (OŠ MP 7,00)
DJEČACI U16 (4 KG)
I AFFAN SARAČEVIĆ (RICHMOND 12,40)
II INAS ARNAUTOVIĆ (RICHMOND 11,34)
III SEBASTIAN STANIĆ (QSI 9,71)

SPRINT 100 METARA
DJEVOJČICE U13
I CHARLOTTE RAUPACH (QSI)
II HANA LEON HADŽIMEŠIĆ (QSI)
III AMNA SALIHOVIĆ (OŠ MP)
DJEČACI U13
I JASON HOUCK (QSI)
II GUNNER RHEES (QSI)
III ELMEDIN SEJDIĆ (OŠ MP)
DJEVOJČICE U16
I AIDA ZULČIĆ (OŠ ZB)
II DŽENISA GUSINAC (OŠ ZB)
III EJNA MUJEZIN (QSI)
DJEČACI U16
I TARIK SPAHIĆ (RICHMOND)
II HAMZA MEKIĆ (RICHMOND)
III IBRAHIM BUKVIĆ (QSI)

SPRINT 400 METARA
DJEVOJČICE U13
I EVA ŠKOFLEK (QSI 1:08:69)
II SAMRA KOŽLJAK (OŠ MP)
III ADNA SOKOLOVIĆ (OŠ MP)
DJEČACI U13
I GUNNER KIMBALL (QSI 1:09:85)
II ELDAR HALILOVIĆ (OŠ MP)
III OSKAR MOELLER-HJELVANG (QSI)
DJEVOJČICE U16
I ALEXIS HOUCK (QSI 1:18:00)
II TALYA KOC (QSI)
III SIMONA IVKOVIĆ (OŠ MP)
DJEČACI U16
I KERIM SALIHOVIĆ (OŠ MP 1:09:74)
II AMAR FERHATOVIĆ (OŠ MP)
III AJDIN ROVČANIN (QSI)

ŠTAFETA 4 X 100 METARA
DJEVOJČICE U13
I QSI (1:00:94)
II OŠ MIRSAD PRNJAVORAC
DJEČACI U13
I OŠ MIRSAD PRNJAVORAC (1:02:53)
II OŠ ZAHID BARUČIJA
III QSI
DJEVOJČICE U16
I QSI (1:02:46)
II OŠ ZAHID BARUČIJA
III OŠ MIRSAD PRNJAVORAC
DJEČACI U16
I RICHMOND (55:34)
II OŠ MIRSAD PRNJAVORAC