Naslovnica VIJESTI INFO ZAVRŠNICA KUPA BIH ZA RUKOMETAŠE – „VOGOŠĆA POLJINE HILLS“ I „IZVIĐAČ“ U...

ZAVRŠNICA KUPA BIH ZA RUKOMETAŠE – „VOGOŠĆA POLJINE HILLS“ I „IZVIĐAČ“ U FINALU

296

Za trofej ovogodišnjeg osvajača Kupa BiH boriće se „Vogošća Poljine Hills“ i „Izviđač“. Oni su u polufinalnim susretima koji su odigrani danas u Vogošći bili uspješniji od svojih protivnika, „Bosne Centrotrans“ iz Visokog i „Borac M:tel“-a iz Banjaluke.
U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH rukometaši „Vogošće“ tek u završnici meča uspjeli su slomiti otpor „Bosne“ iz Visokog i plasirati se u finale. Konačan rezultat utakmice bio je 27:24 za RK „Vogošća Poljine Hills“.
Gosti iz Visokog koji su rasterećeni ušli u ovaj meč bili su većim dijelom susreta ravnopravan protivnik pa ponekad i bolji od domaće ekipe. Tokom prvog poluvremena igrači „Bosne“ imali su u nekoliko navrata i tri gola prednosti da bi pred sam kraj ovog perioda Vogošćani uspjeli da u potpunosti istope tu prednost i po prvi put na utakmici pređu u vodstvo (12:11). Na odmor se otišlo pri rezultatu 12:12.
Pogotkom Bečića na početku drugog dijela „Vogošća PH“ ponovo vodi ali igrači „Bosne Centrotrans“ ne dozvoljavaju domaćima da se odlijepe i da odmaknu na više od +1. Utakmica je riješena tek u posljednje tri minute. U 57-oj minuti na semaforu je stajalo 24:24 no nešto bolja igra „Vogošće“ u odbrani, dvije ukradene lopte Međića, golovi Bečića iz kontri i Divkovića sa sedam metara, te još jednom odlični Šabanović na golu donose pobjedu „Vogošći“. Na kraju zaslužena pobjeda Vogošćana pred oko 600 domaćih navijača i odličan nastup mlade ekipe „Bosne“ koja, ako bude ovako igrala u Prvoj ligi BiH, vrlo brzo se vraća u društvo najboljih. U redovima „Bosne Centrotrans“ najbolji pojedinci bili su upravo bivši igrači „Vogošće“, Grujić sa 8 postignutih golova i Ismar Hadžić na golu sa 7 uspješnih odbrana. U redovima „Vogošće Poljine Hills“ Šabanović je skupio 17 uspješnih odbrana a strijelce je predvodio Bečić sa 5 te Džinović, Divković i Dedajić sa po 4 postignuta gola.
Drugi finalista Kupa BiH za ovu sezonu je ekipa Izviđača iz Ljubuškog. Oni su u polufinalu bili uspješniji od prošlogodišnjeg osvajača Borac M:tel-a slavivši rezultatom 35:32.
Odmah na početku susreta ekipa Izviđača napravila je osjetniju razliku i održavala je tu prednost od 3-4 gola tokom cijelog prvog poluvremena. Tokom drugog dijela tu prednost povećavaju i do maksimalnih +7 (24:17 u 40-toj minuti). Igrači „Borca“ uspijevaju da do kraja susreta donekle ublaže poraz i smanje na tri gola zaostatka, 35:32.
Finale Kupa BiH za rukometaše igra se u nedjelju 29.5. od 15:30 u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći. Domaći igrači, igrači RK „Vogošća Poljine Hills“ uz podršku domaće publike tražiće svoju šansu za osvajanje prvog velikog trofeja u historiji.

VOGOŠĆA POLJINE HILLS – BOSNA CENTROTRANS 27:24 (12:12)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 600; sudije: Žarko Hrstić, Mario Primorac; delegat: Damir Sobo
VOGOŠĆA PH: Šabanović (17 odbrana), Haseljić, Geko 2, Džinović 4, Smajilbegović, Bečić 5, Korjenić, Međić 2, Ovčina 3, Tufekčić, Špiljak, Jelačić 3, Divković 4, Kadrić, Dedajić 4; trener: Danijel Riđić
BOSNA V: Hadžić (7 odbrana), Spahić, Čabaravdić 2, Burić 4, Grujić 8, Hrnjić, Babić, Mušinbegović, Hasečić, Semić, Imamagić 2, Limo, Bečak 1, Sirčo, Omanović, Skopljak 7; trener: Zdenko Antović

IZVIĐAČ – BORAC M:TEL 35:32 (18:14)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 200; sudije: Nermin Salkanović, Vladimir Zeljko; delegat: Mladen Raić
IZVIĐAČ: A. Grbavac (2 odbrane), I. Ereš, Ivanković (8 odbrana), Miličević 3, J. Ereš 3, Hrstić 6, Grgić, Mandić 5, Čutura 1, Jarak, Tolić, Šarac 7, A. Grbavac 6, J. Grbavac 2, Pavlak 2, Rodin; trener: Zdenko Grbavac
BORAC: Efendić (9 odbrana), Ivanišević (3 odbrane), Hušić, Janković 3, Vujović 3, Nježić 5, Obradović, Stanković 3, Čelić, Šešić, Dumenčić 6, Nikolić 6, Smojver 4, Milošević 2, Glumičić; trener: Aleksandar Međedović