Naslovnica VIJESTI INFO U NAJZANIMLJIVIJOJ UTAKMICI KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI GRAČANICU

U NAJZANIMLJIVIJOJ UTAKMICI KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI GRAČANICU

374

Kao što se moglo i očekivati rukometaši Vogošće i Gračanice odigrali su pravu derbi utakmicu u okviru 15. kola Premijer rukometne lige BiH. Pobjedu je ostvarila ekipa Vogošća Poljine Hills rezultatom 27:26. Domaći rukometaši su bolje otvorili meč i imali prednost gotovo svih 30 minuta prvog dijela. Gosti su uspjeli izjednačiti u nekoliko navrata, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 16:12. U nastavku utakmice Vogošća je u 32. minuti otišla na maksimalnih +5, ali se gosti nisu predavali. 10 minuta prije kraja uspjeli su izjednačili na 22:22. Igrači Kasima Kamenice su nakon toga napravili opet prednost, što je bilo dovoljno za novu pobjedu. Gosti su imali zadnji napad za neriješen rezultat, ali nije bilo dovoljno vremena da ugroze gol Vogošće. Ostalo je na kraju 27:26.

Golman Gračanice Admir Ahmetašević ubilježio je 13 odbrana, 3 odbrane manje na drugoj strani imao je Damir Efendić. Obojica su obranili po jedan sedmerac. Mirza Mimić, Adnan Tufekčić i Dino Hamidović postigli su po 6 golova. U 16.kolu Vogošća gostuje Lokomotivi a Gračanica se sastaje sa Zrinjskim.