Naslovnica VIJESTI INFO TAEKWONDO KLUB VICTORY: EMINA HAJDARPAŠIĆ SREBRNA NA TURNIRU SWEDISH OPEN 2022

TAEKWONDO KLUB VICTORY: EMINA HAJDARPAŠIĆ SREBRNA NA TURNIRU SWEDISH OPEN 2022

235

Proteklog vikenda u Stockholmu održan je Internacionalni taekwondo turnir SWEDISH OPEN 2022. U konkurenciji više od 750 takmičara iz 58 zemalja nastupile su i predstavnice vogošćanskog taekwondo kluba Victory – Amina Selimović, Ajna Žunić i Emina Hajdarpašić.
Iako je ovo za “Viktorijance” bio prvi bodovni turnir, rezultati i pobjede ni ovaj put nisu izostali a naše takmičarke donose u klub jednu srebrnu medalju koju je u kategoriji kadetkinja +59kg osvojila Emina Hajdarpašić. Time je ona postala prva članica kluba koja osvojila medalju na nekom bodovnom turniru.
Amina Selimović je prvu borbu prošla pobjedivši predstavnicu Danske, dok je u drugoj borbi izgubila od takmičarke iz Velike Britanije.
Ajna Žunić je također pobjedila prvu borbu protiv domaće takmičarke – predstavnice Švedske, a izgubila je u drugoj borbi od djevojke iz Grčke.
Kako je istakao Alen Alić, trener kluba koji je sa takmičarkama boravio u Švedskoj, za Victory je ovo najveći uspjeh do sada te je čestitao djevojkama koje su dostojanstveno predstavile klub, Vogošću i BiH i doprinijele ovom uspjehu.
Također se zahvalio Općini Vogošća na sufinansiranju odlaska na ovaj turnir te Mirzi Omeroviću koji ih je nesebično dočekao i ugostio u Švedskoj.