Naslovnica VIJESTI INFO SPORTSKI VIKEND U VOGOŠĆI – POBJEDA KOŠARKAŠA I PORAZI MLADIH RUKOMETAŠA I...

SPORTSKI VIKEND U VOGOŠĆI – POBJEDA KOŠARKAŠA I PORAZI MLADIH RUKOMETAŠA I ODBOJKAŠICA VOGOŠĆE

110

U posljednjoj utakmici 4.kola A1 lige košarkaša BiH ekipa Vogošće je u kantonalnom derbiju bila bolja od Igmana sa Ilidže upisavši i drugu ovosezonsku pobjedu rezultatom 107:82. Već nakon pet minuta igre Vogošćani su imali dvocifrenu prednost, 15:4, ali do kraja prvog perioda gosti se zahvaljujući raspoloženom Čajiću vraćaju u meč i smanjuju prednost Vogošće na samo dva poena, 22:20. U drugoj četvrtini je i odlučen pobjednik ovog meča jer su domaći igrači serijom od 18-3 prelomili susret. Raspoloženi Fazlić, Peljto i ostali rešetali su koš gostiju koji nisu imali rješenja za dobru igru Vogošće. Na odmor se otišlo sa +20 za Vogošću, 56:36, razlika koju su domaći većinom održavali u drugom poluvremenu a povećavala se čak do +34, 97:63, 6 minuta prije kraja susreta. Sami kraj utakmice gosti su iskoristili da koliko-toliko poprave loš dojam i ublaže poraz. Završilo je sa +25 za Vogošću što im nakon ovog kola donosi 5.mjesto na tabeli A1 lige BiH. Vogošćane su do ove pobjede predvodili raspoloženi Fazlić sa 30 i Peljto sa 23 postignuta poena dok je kod gostiju prvo ime bio Benjamin Čajić koji je susret završio sa 24 postignuta poena. Narednog vikenda Vogošćani gostuju na Mojmilu novajliji u prvoligaškom društvu ekipi Burcha.

Mlađi igrači rukometnog kluba Vogošća Poljine Hills, koji se ove godine takmiče kao ekipa Vogošća II u okviru Prve lige BiH grupa Jug, poraženi su u subotu u susretu 7.kola od ekipa Jajca rezultatom 24:38. Trener Dragan Gatarić u ovom susretu imao je na raspolaganju samo golobrade mladiće, bez dovoljno iskustva u seniorskim susretima, što je na kraju i presudilo na stranu gostiju. Iako je ekipa Jajca došla sa samo 7 igrača i 2 golmana dugogodišnje zajedničko igranje bilo je presudno u ovom meču. Od početka susreta gosti predvođeni odličnim Amarom Agićem imaju vodstvo koje ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje. Na poluvremenu je ta prednost iznosila +7, 14:21, a u nastavku je igrači Jajca povećavaju iz minuta u minut do maksimalnih +14 na kraju susreta, 24:38.

Prvo ime utakmice bio je gostujući igrač Amar Agić sa 14 postignutih golova koji je uz golmana Arapovića predvodio svoj tim do pobjede. U ekipi Vogošće II po 7 golova postigli su Faruk Špiljak i Ammar Kadrić. U narednom kolu ekipa Vogošće II putuje u goste Vitezu.

U okviru Superlige Federacije BiH za odbojkašice Grupa Jug odigrani su susreti petog kola. U komšijskom derbiju odigranom u Vogošći odbojkašice Novog Grada bile su bolje od Vogošće slavivši rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 26:24 i 25:18. U ovoj sezoni oslabljene Vogošćanke parirale su dobro raspoloženim gošćama tokom većeg dijela prvog seta ali sama završnica pripala je gošćama. Najviše neizvjesnosti vidjeli smo u drugom setu u kojem su igračice Vogošće imale čak i set loptu kod rezultata 24:23 ali su sa dvije vezane greške prokockale ponuđenu šansu i poklonile i ovaj set gošćama iz Novog Grada. Treći set je bio sličan prvom ali Vogošćanke kao da su već izgubile nadu da mogu do preokreta tako da ekipa Novog Grada osvaja i ovaj set, 25:18, za zasluženo slavlje. Vogošća ovim porazom ostaje na dnu tabele a u narednom kolu su ponovo domaćini i to ekipi Mostara.