Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SLAVILI PROTIV DOBOJSKE SLOGE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SLAVILI PROTIV DOBOJSKE SLOGE

132

Utakmica 18.kola Premijer rukometne lige Bosne i Hercegovine između RK Vogošća i RK Sloga pripala je domaćim rukometašima koji su slavili pobjedu u dvorani „Amel Bečković“ rezultatom 27:22. Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. U prvih 30.minuta domaći rukometaši su konstantno imali vodstvo, u finišu su uspjeli doći do maksimalnih +4, ali su gosti napravili seriju od 3:0 i rezultatom 12:11 se otišlo na odmor. Početkom drugog dijela igrači iz Doboja su bolji igrali, nakon što su izjednačili u 36.minuti imali su i +2. Domaći se „bude“ sredinom drugo dijela i preokreću rezultat u svoju korist serijom od 7:0. To je bilo dovoljno za novi trijumf ekipe iz Vogošće. Svi igrači koji su bili na raspolaganju treneru Skopljaku su dobili priliku na ovoj utakmici, uključujući i Fazlića koji nastupa za drugu ekipu.

Najbolji strijelaci na utakmici bili su Ermin Ombaša i Bojan Tulendić koji su postigli po 7 golova, pratili su ih Stanković sa 6, a u domaćim redovima Đapo i Čelica. Istakao se gostujuči golman Bogdanović koji je upisao 14 odbrana. U narednom kolu Premijer lige Vogošća je slobodna, a u 21.kolu u dvorani „Amel Bečković“ se sastajue sa Bosnom iz Sarajeva. Sloga će i u narednom kolu imati težak zadatak, u goste im dolazi Izviđač.