Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI OD BORCA U POSLJEDNJIM TRENUCIMA UTAKMICE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI OD BORCA U POSLJEDNJIM TRENUCIMA UTAKMICE

119

Rukometaši Vogošće Poljine Hills nisu uspjeli u 3. kolu lige za prvaka BiH u Banja Luci ostvariti 2. uzastopnu pobjedu. U krajnje neizvjesnoj utakmici, vogošćani su u posljednjim sekundama meča poraženi rezultatom 26: 25.

U prvom poluvremenu igralo se dosta ujednačeno, da bi se na poluvrijeme otišlo kod rezutata 13:12 za goste. Borac je u nastavku igrao bolje i držao rezultatsku prednost na dva – tri gola. U posljednjim minutama Vogošća je stigla do izjednačenja. Bilo 25:25. Uslijedio je napod Borca u kojem su banajlučani izborili sedmerac kojeg Nikolić nije realizovao.

Imala je Vogošća napad na samo minut do kraja, međutim Efendić je odbranio zicer gostima. Njegov pokušaj kontre je presječen i Vogošća je ponovo imala loptu, međutim golman Borca opet je bio na visini zadatka.

Ostalo je 12 sekundi do kraja meča kada je trener Borca Aleksandar Međedović pozvao tajm aut nakon kojeg je Borac imao sedam igrača u polju. Umjesto Efendića u igru je ušao Vujović.

Ovaj potez Međedovića pokazao se kao pun pogodak pošto je upravo Vujović u posljednjim sekundama postigao gol za pobjedu – 26:25!

Ratko Nikolić predvodio je Borac do pobjede sa 10 pogodaka, dok je Efendić odbranio 11 šuteva i dva sedmerca. Kod gostiju Međić i Divković su postigli po devet golova, a Šabanović je imao 12 odbrana.

Ostaje žal za propuštenom prilikom, jer bi ovom pobjedom Vogošća bila na korak do osvajanja titule prvaka. Ovako ne preostaje ništa drugo nego da se rukometaši Vogošće  pripreme za narednu utakmicu protiv Maglaja koji u subotu dolazi u dvoranu “Amel Bečković”. U drugoj utakmici Izviđač  je savlado Maglaj rezultatom 41: 32.