Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NESRETNO IZGUBILI OD IZVIĐAČA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NESRETNO IZGUBILI OD IZVIĐAČA

155

Pobjeda u utakmici 19.kola Premijer rukometne lige BiH između Vogošće i Izviđača pripala je gostima iz Ljubuškog rezultatom 28:27. Većim dijelom prvog poluvremena gosti su imali prednost koja je iznosila maksimalno dva gola. Na odmor su otišli sa jednim golom prednosti 16:15. U nastavku utakmice ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Domaći rukometaši su imali priliku za potpuni preokret, ali nisu uspjeli. Pobjeda je pripala gostima minimalnim rezultatom 28:27. Trener Vogošće Adem Bašić je nakon utakmice istakao da je njegova ekipa bila ravnopravan protivnik Izviđaču, te da je mogla i pobijediti.

Najefikasniji na parketu bio je gostujući rukometaš Stjepan Jozinović koji je postigao 8 golova. Po 6 su postigli kod Vogošće Duško Čelica i Elis Memić. Za RK Vogošća nastavlja se serija teških utakmica. Slijedi gostovanje kod Sloge, a onda u dvoranu „Amel Bečković“ stiže Borac. Pobjedom gosti iz Ljubuškog ostaju na drugom mjestu na tabeli i imaju bod manje od prvoplasiranog Borca. Vogošća se nalazi u gornjem dijelu tabele i još uvijek ima šanse za plasman u Evropu i ove sezone.