Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE KORAK BLIŽE PLASMANU U PLAY OFF

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE KORAK BLIŽE PLASMANU U PLAY OFF

123

U 23.kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills je u zanimljivoj utakmici savladala RK Sloga rezultatom 32:28. Vogošćanima je bila potrebna pobjeda kako bi ostali u borbi za doigravanje za prvaka BiH. U prvom poluvremenu domaći rukometaši su nametnuli svoj tempo igre i imali su prednost sve do maksimalnih +4 koliko je bilo na kraju prvog poluvremena. I u nastavku utakmice igrači novog trenera Vogošće Bojana Unčanina držali su prednost koja je u nekoliko navrata iznosila i 7 golova. I malo opuštanje do kraja nije uticalo na pobjedu Vogošće koja je slavila 32:28. Ovo je bilo upravo prvo predstavljanje trenera Unčanina pred vogošćanskom publikom.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Benjamin Čičkušić koji je postigao 11 golova, a pratio ga je na drugoj strani Sedžad Abdurahmanović koji je postigao 8 golova. Golman Sloge Miloš Močević ubilježio je 14 odbrana, dok je Marko Ivanković na drugoj strani upisao 7. Do kraja regularnog dijela lige ostala su još tri kola. Narednu utakmicu Vogošća igra u srijedu protiv Dervente u gostima, a Sloga u Gornjem Vakufu igra protiv Zrinjskog.