Naslovnica VIJESTI INFO REMI VOGOŠĆE I SLAVIJE NA OTVARANJU PREMIJER RUKOMETNE LIGE BIH

REMI VOGOŠĆE I SLAVIJE NA OTVARANJU PREMIJER RUKOMETNE LIGE BIH

108

U prvom kolu Premijer rukometne lige BiH Vogošćani su na domaćem parketu dočekali ekipu Slavije sa kojom su podijelili bodove odigravši neriješeno 23:23 (12:12). Gosti iz Istočnog Sarajeva, predvođeni bivšim igračima Vogošće i trenerom Goranom Tomićem, pokazali su se kao tvrd orah, i čak su u završnici meča preko Adisa Hrbata imali šansu da odnesu pun plijen kući.
Nakon početnog vodstva Vogošće, koja je u ovom susretu bila sa čak deset novajlija u sastavu, gostujuća ekipa uspjela je nametnuti svoj tempo, usporiti igru i igrati duge napade, a gotovo sve greške Vogošćana kažnjene su pogotcima. Od sredine prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen, igralo se gol za gol pa se i na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom – 12:12.
U nastavku se očekivala furioznija igra domaćih no na samom početku poluvremena Slavija se bolje snašla i u 38-oj minuti došla do velikih +3 (14:17). Sredinom drugog poluvremena Vogošća je konačno ubacila u brzinu više i serijom od 7-1 probudila i publiku i nadu da će biti upisana prva pobjeda. U 55-oj minuti oni su vodili sa +3 (23:20) i trebalo je samo rutinski privesti utakmicu kraju. No slijedi novi neshvatljivi pad u igri, tri vezana gola za goste koje postiže do tada nevidljivi Tošić i na kraju se spašavao čak i neriješeni rezultat.
Najprecizniji na meču bio je bivši igrač Vogošće Adis Hrbat koji je za goste postigao 8 golova i imao meč loptu u posljednjim sekundama utakmice. U redovima domaćih lijevo krilo Pašalić matirao je gostujuće golmane 5 puta a spomenimo i odličnu partiju Efendića na golu Vogošće koji je zabilježio 15 uspješnih odbrana.
Stručni štab RK Vogošća Poljine Hills nema previše vremena za analizu i ispravljanje grešaka jer već narednog vikenda slijedi teško gostovanje u Trebinju kod ekipe Leotara. Početkom oktobra Vogošćani će odigrati i dvomeč sa litvanskom Švijesom iz Viljnusa u okviru drugog kola EHF Challenge kupa.