Naslovnica VIJESTI INFO PROTEKLOG VIKENDA ČLANOVI JUDO KLUBA CHAMPION NASTUPALI U HRVATSKOJ I BIH

PROTEKLOG VIKENDA ČLANOVI JUDO KLUBA CHAMPION NASTUPALI U HRVATSKOJ I BIH

296

Vikend iza nas bio je uspješan za judoke Championa koji su nastupili na turnirima u dvije države.
U Sportskoj dvorani “Goran Čengić” na Grbavici održan je 22. Međunarodni judo turnir “BIH & NIPPON SARAJEVO 2022”, na kojem je ove godine nastupilo 320 učesnika iz 34 kluba. Članovi Judo kluba Champion osvojili su 6 medalja – 4 zlatne i 2 srebrne.
Zlatne medalje osvojili su Muhamed Hurić (U11 -46kg), Eldin Avdić (U13 -50kg), Nejra Dedić (U18 -63kg) i Mirha Kulenović (U18 -70kg). Eldin i Nejra zabilježili su nastupe i u težim kategorijama gdje su stigli do srebrnih odličja – Eldin Avdić u kategoriji U13 -55kg a Nejra Dedić u kategoriji U18 -70kg.

U susjednoj Hrvatskoj, u Vinkovcima održan je 16. Međunarodni judo turnir “Higl Open 2022”. U konkurenciji 530 učesnika iz 7 zemalja najviše uspjeha za JK Champion imao je Muhamed Hurić, koji je i na ovom turniru stigao do zlata (U10 -46kg). Pored njega nastupali su i Ahmed Mehić (U14 38kg) i Emir Suljagić (U16 -81kg) koji su završili na petom mjestu dok je Muhamed Ali Vražalica (U12 -46kg) ostao bez plasmana.