Naslovnica VIJESTI INFO PREMIJER RUKOMETNA LIGA: SLOBODA SLAVILA U VOGOŠĆI

PREMIJER RUKOMETNA LIGA: SLOBODA SLAVILA U VOGOŠĆI

194

Derbi 17.kola Premijer lige između Rukometnog kluba Vogošća i Sloboda pripao je gostima iz Tuzle koji su slavili pobjedu rezultatom 28:24. Utakmica u dvorani „Amel Bečković“ u prvom poluvremenu bila je neizvjesna. Do 22.minute domaći rukometaši su uspijevali dolaziti u vodstvo od jednog pogotka, ali su gosti u 22.minuti preokrenuli, a u 18. imali 3 gola prednosti. Na odmor su otišli sa jednim, bilo je 11:10 za Slobodu. U nastavku utakmice gosti su igrali bolje, u nekoliko navrata imali su 6 golova prednosti. To je bilo dovoljno da na kraju i slave sa konačnih 28:24. Junak pobjede je golman „Solara“ Mojsilov koji je utakmicu završio sa 22 odbrane. Na drugoj strani Efendić je ubilježio 12. Najbolji strijelac bio je igrač Slobode Bečić koji je postigao 10 pogodaka, a Bajraktarević je dodao 5, dok je na drugoj strani Memić 5 puta matirao već pomenutog Mojsilova.

Nakon poraza u kupu BiH na klupu Vogošće došao je Senad Skopljak kojem je ovo bio drugi poraz u nizu. Prije 8 dana preuzeo je ekipu, za koju kaže da je trenutna smjena generacija, te da će se morati naći način da se u klub dovedu neki novi igrači. Tuzlacima je ovo bila 10-ta pobjeda u sezonu uz 4 poraza i 2 remija. Vogošća ima 8 pobjeda, 6 poraza i 2 remija. U 18.kolu Vogošća gostuje Gradačcu, a Sloboda u Tuzli igra protiv Izviđača.