Naslovnica VIJESTI POČEO 18.TRADICIONALNI MALONOGOMETNI TURNIR „VOGOŠĆA 2016“

POČEO 18.TRADICIONALNI MALONOGOMETNI TURNIR „VOGOŠĆA 2016“

217

U subotu je u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći počeo 18. Tradicionalni malonogometni turnir „Vogošća 2016“. Turnir se igra u povodu Dana reintegracije općine Vogošća a organizatori su JOB Unija veterana Vogošća i Općina Vogošća.

MNK Veterani Vogošća – FK Unis 1:6

Turnir se nastavlja narednog vikenda preostalim utakmicama prvog kola („JOB Vogošća“ – „Tempo“ i „Volkswagen“ – „Bordo mahala“) nakon čega će biti odigrane utakmice osmine finala u kojima se sastaju:

pobjednik JOB Vogošća/Tempo – pobjednik Volkswagen/Bordo mahala

Završnica Turnira igra se kao i svake godine do sada na sam Dan reintegracije općine Vogošća – 23.februara.

U susretu 14. kola A1 lige BiH košarkaši Vogošće savladali su u subotu na domaćem parketu Gradinu iz Tešnja rezultatom 100:71 i revanširali se gostima za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Oslabljeni neigranjem povrijeđenih Fazlića i Dedovića i uz nedovoljno oporavljenog Peljtu Vogošća se mučila tokom prvog poluvremena ne uspijevavši da se rezultatski odlijepi od neugodnih gostiju. Zahvaljujući dobroj igri u reketu igrači Gradine držali su zaostatak od 5-6 poena a konačan rezultat prije odlaska na odmor (40:33) postavlja kapiten domaćih Kasun trojkom uz zvuk sirene.

Čini se da su savjeti trenera Pašalića u poluvremenu učinili svoje jer su u nastavku Vogošćani zaigrali puno brže uz bolji procenat šuta za tri poena što se odmah osjetilo i na rezultatu. Već na kraju treće četvrtine razlika je iznosila +16 (66:50) da bi do kraja iz minuta u minut rasla, do najvećih +36 (96:60) na dvije minute prije kraja susreta. Završilo je 100:71 za Vogošću, pobjeda koja Vogošćane i dalje ostavlja u vrhu tabele A1 lige BiH. Prvo ime susreta bio je i ovaj put Dinko Peljto sa 33 postignuta poena a slijedio ga je kapiten Kasun sa 18 (6 pogođenih trojki) i u ovom susretu odlični Keso sa 14. U redovima gostiju prednjačio je Zukanović sa 21 i povratnik Mehuljić sa 18 postignutih poena.

U ostalim susretima 14. kola A1 košarkaške lige BiH postignuti su sljedeći rezultati:

GRADINA SREBRENIK – BOSNA ROYAL 82:66

LUKAVAC – BRČKO DISTRIKT 72:70

IGMAN – ORLOVIK 67:55

PROMO DONJI VAKUF – BURCH 65:59 i

TURBINA – ČELIK 74:66

Vogošćani i dalje dijele prvo mjesto na tabeli sa Gradinom iz Srebrenika i Lukavcem sa omjerom od po 11 pobjeda i 3 poraza. U narednom 15.kolu Vogošća gostuje na Ilidži protiv Igmana.