Naslovnica VIJESTI INFO POČELO DOIGRAVANJE ZA KOŠARKAŠKOG PRVAKA BIH – LIDER PREJAK ZA VOGOŠĆANE

POČELO DOIGRAVANJE ZA KOŠARKAŠKOG PRVAKA BIH – LIDER PREJAK ZA VOGOŠĆANE

167

Plasmanom u Ligu za prvaka BiH košarkaši Vogošće napravili su najveći uspjeh u svojoj historiji a mjesec dana „bonus“ košarke počeo je domaćim susretom protiv prvoplasiranog iz prvog dijela prvenstva, ekipe Širokog.
Iako su Vogošćani trebali biti ti koji su u susret ušli rasterećeni a da breme rezultata bude na plećima Širokobriježana, sami početak susreta počeo je obrnuto. Vogošćani u grču, bez rješenja u napadu i odbrani, a igrači Širokog rastrčani i efikasni. U prilog toge govori i rezultat prve dionice, 9:21. Tu prednost gosti nastavljaju povećavati i u drugom periodu kada stižu i do tada maksimalnih +16, 13:29. U tim trenucima trener Vogošće Šehovac konačno uspijeva da „probudi“ svoju ekipu i domaći počinju da tope tu veliku prednost. Uslijedila je serija od 17-2 Vogošće za potpuni povratak u meč i prilazak na samo poen zaostatka, 30:31. Serija koja je probudila i publiku u dvorani a prava erupcija je bila nakon trojke Vulete uz zvuk sirene za konačnih 33:36 na kraju prvog poluvremena.
Nošeni tom energijom Vogošćani su najbolje odigrali treći period i ravnopravno parirali Širokom, čak u jednom trenutku preuzeli i vodstvo (47:46). No šira klupa i bolja rotacija na visokim pozicijama presudila je u zadnjoj četvrtini meča kada gosti vođeni Kraljevićem ponovo dolaze do velike prednosti koju rutinski čuvaju do kraja za konačnih 56:72.
Kraljević sa 17 te Zubac sa 16 poena bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi dok je u redovima domaćih precizniji od ostalih bio kapiten Fazlić sa 13 postignutih poena. U narednim sedmicama slijedi ritam utakmica srijeda-subota a Vogošća će uz ovaj susret sa Širokim odigrati još tri domaće utakmice u nizu. Slijedi duel sa Zrinjskim u srijedu u 19 te u subotu u isto vrijeme utakmica protiv Sparsa. I jedni i drugi su favoriti koji će se boriti za titulu što su i pokazali pobjedama u prvom kolu.