Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA VOGOŠĆANA NAD BORCEM ZA KRAJ SEZONE U PREMIJER RUKOMETNOJ LIGI BIH

POBJEDA VOGOŠĆANA NAD BORCEM ZA KRAJ SEZONE U PREMIJER RUKOMETNOJ LIGI BIH

209

U posljednjem kolu Doigravanja za prvaka BiH u rukometu RK „Vogošća Poljine Hills“ na domaćem parketu savladala je „Borac“ iz Banjaluke i ovjerila drugo mjesto na tabeli.
Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u minimalnom vodstvu. Tek u posljednjim minutama Vogošćani uspijevaju da se „odlijepe“ zahvaljujući Jelačiću koji u dva naprata presijeca napade „Borca“ i završava kontra napade pogotcima a konačan rezultat prvog poluvremena – 17:14, postavlja Divković doslovno u posljednjoj sekundi igre.
Pogotkom Džinovića na početku drugog dijela Vogošćani nastavljaju seriju i većim dijelom drugog poluvremena uspijevaju zadržati razliku od 4-5 pogodaka, pa čak i povećati na maksimalnih +7, koliko je bilo i na kraju susreta. Konačan rezultat 36:29 postavlja Bečić pogotkom 8 sekundi prije kraja susreta.
I u ovoj utakmici u redovima „Vogošće Poljine Hills“ briljirali su Adnan Šabanović (13 odbrana) i Tarik Međić (12 pogodaka) dok je u redovima gostiju bolji od ostalih bio Nikolić sa 7 postignutih golova.
Oko 700 pristutnih gledalaca uživalo je u odličnoj predstavi svojih ljubimaca a zavjesa na ovu sezonu biće spuštena narednog vikenda kada će vogošćanska dvorana „Amel Bečković“ biti domaćin završnice Kupa BiH za rukometaše. U subotu 28.05. u polufinalnim susretima sastaju se „Vogošća Poljine Hills“ – „Bosna“ (Visoko) i „Izviđač“ – „Borac“ a finalni susret je na programu u nedjelju (29.05.) u 15:30.

Doigravanje za prvaka BiH u rukometu, Liga 4 – 6.kolo:
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK BORAC M:TEL 36:29 (17:14)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 700; sudije: Zdenko Božić, Borislav Slipac; delegat: Zoran Anušić
Isključenja: Vogošća PH 8 min, Borac 8 min; Sedmerci: Vogošća PH 6 (5), Borac 8 (6)
RK VOGOŠĆA: Šabanović (13 odbrana), Haseljić (2 odbrane), Geko 2, Džinović 6, Smajilbegović, Bečić 1, Korjenić, Međić 12, Ovčina 2, Tufekčić 4, Špiljak, Jelačić 4, Divković 4, Pandžić, Kadrić, Dedajić 1; trener: Daniel Riđić
RK BORAC: Efendić (4 odbrane), Ivanišević (3 odbrane), Hušić, Janković 6, Vujović 3, Nježić 3, Obradović 2, Stanković, Čelić 2, Šešić 1, Dumenčić 4, Nikolić 7, Smojver 1, Milošević, Glumičić; trener: Aleksandar Međedović