Naslovnica VIJESTI INFO NA ATLETSKOJ STAZI U VOGOŠĆI ODRŽAN KUP GRADA SARAJEVA

NA ATLETSKOJ STAZI U VOGOŠĆI ODRŽAN KUP GRADA SARAJEVA

241

U petak 18. juna na atletskoj stazi stadiona „Hakija Mršo“ održano je prvo zvanično takmičenje od izgradnje staze. Više od 300 mladih atletičara uzrasta od 5 do 19 godina, članova svih atletskih klubova sa područja Kantona Sarajevo nastupili su na Kupu Grada Sarajeva. Izuzetno toplo vrijeme nije umanjilo želju takmičara za nadmetanjem i pobjedom a mnogima od njih ovo je bio i prvi zvanični nastup na takmičenjima.

Kup su svečano otvorili Ministar kulture i sporta KS Samir Avdić i zamjenik Općinskog načenika Fetah Kadrić a nakon toga su uručili i priznanja onim najmlađima, učesnicima revijalne trke. Trčanje na 50, 100, 200, 1.000 metara, bacanje kugle i vortexa, skokovi u dalj, aplauzi i navijanje – vogošćanski stadion je definitivno položio „prijemni ispit“ za atletska takmičenja i sigurno je da će i u narednom periodu biti domaćin nekih od prvenstava. Samo takmičenje održano je u organizaciji Atletskog saveza KS a tehnički organizator bio je Atletski klub Vogošća.

Najbrojniji i najuspješniji bili su članovi AK Sarajevo koji su osvojili ukupno 69 medalja a za njima slijedi AK Novi Grad sa osvojenih 52 odličja. Vogošćani su osvojili 45 (22 zlatne, 13 srebrnih i 10 bronzanih), AK Ilijaš 24 dok je takmičarima AK Bosna pripalo 11 medalja.