Naslovnica VIJESTI INFO MLADI RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE NA ZAVRŠNICU DRŽAVNOG PRVENSTVA

MLADI RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE NA ZAVRŠNICU DRŽAVNOG PRVENSTVA

424

U Vogošći su danas odigrane utakmice baraža za plasman na završnicu državnog rukometnog prvenstva za 2002. i 2006. godište. Plasman na završnicu državnog prvenstva ostvarila je kadetska ekipa RK Vogošća Poljine Hills, dječaci rođeni 2002. godine i mlađi, koji su u dvije odigrane utakmice bili bolji od Sloge Gornji Vakuf – Uskoplje (29:11) i od Gradačca (26:24). U utakmici protiv Gradačca gosti su gotovo cijelo vrijeme imali prednost. Vogošća je u prvom poluvremenu tek jednom uspjela izjednačiti na 9:9 u 22.minuti. Gradačac nakon toga opet dolazi do vodstva, tokom drugog poluvremena ono iznosi i 3 gola razlike. Da se trud isplati pokazali su omladinci Vogošće koji su u finišu utakmice došli do pozitivnog rezultata. Od 20:22 nošeni navijanjem publike stigli su do pobjede 26:24 i velikog slavlja.

Najefikasniji na parketu su bili Faris Čavčić koji je postigao 11 pogodaka i Tarik Fazlić sa golom manje. Kod gostiju po 8 golova postigli su Ensar Mehić i Malik Okanović. Golman Ismar Omić zabilježio je 10 odbrana a čuvar mreže Vogošće Bekir Čordalija čak 16.

Iz omladinske rukometne lige u kategoriji 2006. godišta najviše su pokazali rukometaši Konjuha koji su u jedinoj utakmici u svojoj kategoriji savladali Radnički iz Goražda rezultatom 17:13.

Drugi dio baraža za plasman na državno prvenstvo za godišta 2004. i 2008. na rasporedu je sutra u Zavidovićima. Domaćin završnog turnira Prvenstva još uvijek je nepoznat.