Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠKA A1 LIGA: VOGOŠĆA BOLJA OD KONJICA

KOŠARKAŠKA A1 LIGA: VOGOŠĆA BOLJA OD KONJICA

344

KK Vogošća je u okviru 7.kola A1 košarkaške lige BiH – grupa Jug savladala KK Konjic rezultatom 72:70. Domaći košarkaši su bolje otvorili meč i već na kraju prve četvrtine su imali +14, rezultat je glasio 18:4. Gosti bolje igraju u drugoj dionici koja im je pripala 23:13, ali su ipak Vogošćani na odmor otišli sa +4, rezultatom 31:27. Treća četvrtina bila je izjednačena, domaći su uspjeli sačuvati prednost sa kraja prvog poluvremena. Posljednju četvrtinu gosti su odigrali najbolje, prišli su Vogošći na samo poen zaostatka, ali nisu imali snage za preokret. Gostujući košarkaš Ante Ćališ pokušao je pogoditi sa zvukom sirene, ali je iz velike udaljenosti bio neprecizan. U neizvijesnoj završnici Vogošća je uspjela slaviti pobjedu 72:70, iako su gosti imali priliku za potpuni preokret.  Vrijedi pomenuti da je se u prvoj četvrtini igrač Vogošće Damir Kasun povrijedio i da nije mogao nastaviti utakmicu, što je svakako bio hendikep za trenera Ermina Kahrimana. Kapiten Konjica Kenan Hebibović postigao je 21 poen, pratili su ga na drugoj strani Belmin Dedović sa 18 i Omar Pilav sa 16 postignutih poena.

Vogošćanima je ovo bila druga pobjeda ove sezone uz isto toliko poraza. Pored Konjica bolji su bili od Turbine, a Bošnjak i Radnički su ih nadigrali. Konjic sada ima dvije pobjede i tri poraza. KK Vogošća narednog vikenda igra zaostalu utakmicu na domaćem terenu protiv Veleža. Također i Konjicu preostaje utakmica sa istom ekipom u Mostaru.