Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI I U DRUGOJ UTAKMICI OD TRAVNIKA ZA KONAČNI PLASMAN...

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI I U DRUGOJ UTAKMICI OD TRAVNIKA ZA KONAČNI PLASMAN A1 LIGE

125

Košarkaši Vogošće su doživjeli i u drugoj utakmici poraz od KK Travnik, ovaj put u dvorani „Amel Bečković“ gosti su slavili rezultatom 67:54 (u prvoj je bilo 83:72). Oba trenera u ovim utakmicama prižila su svim igračima koji su bili na raspolaganju priliku, tako da su se još jednom Vogošćanskoj publici predstavili igrači koji su ove sezone imali manju minutažu. Prvo poluvrijeme Travnik je konstantno bio u vodstvu, ali se domaći nisu predavali. Rezultatom 34:31 za Travnik završeno je prvih 20.minuta. U nastavku su domaći košarkaši pokušavali preokrenuti rezultat, ali nisu uspjeli. Pred sami kraj utakmice trener Ermin Kahriman na parket je izveo najmlađu petoruku koja je odigrala najbolje što je mogla. Na kraju su Travničani slavili rezultatom 67:54 za deveto mjesto u konačnom plasmanu A1 lige.

Trener Kahriman u ovoj sezoni pored onih standarnih igrača, imao je i dosta mlađih koji su se prvoj ekipi priključili iz omladinskog pogona. U A1 ligi grupa jug u odigranih 18 kola Vogošća je upisala 11 pobjeda i 7 poraza i nije se uspjela plasirati u Ligu za prvaka, ali i ovaj rezultat na kraju sezene je zadovoljavajući.

Najbolji strijelac bio je kapiten Vogošće Belmin Dedović koji je postigao 24 poena, pratio ga je na drugoj strani Marko Marković sa 17 poena.