Naslovnica VIJESTI INFO KARATE KLUB “SAMBON” USPJEŠAN NA MAWASHI KUPU

KARATE KLUB “SAMBON” USPJEŠAN NA MAWASHI KUPU

282

U subotu 30. oktobra u Sportskoj dvorani Grbavica održan je 4. karate turnir “Mawashi kup” koji je okupio 682 takmičara iz 63 kluba. Karate klub Sambon je predstavljalo 15 takmičara a osvojili su 8 medalja – 3 srebrne i 5 bronzanih.
Srebrne medalje osvojili su Dželil Tvrtković (kadeti -70kg), Harun Smajić (kadeti -70kg) i Nejra Šejto (djevojčice +36kg). Treće mjesto i bronzane medalje u kategoriji djevojčica 8/9 godina osvojile su Nadja Sokolović (-36kg), Amina Durak (-36kg), Merjem Šehić (-32kg), Šejma Purdić (-32kg) i Asija Tvrtković (+36kg).
Takmičare su predvodili treneri Amer Varajić, Nejla Mujković i Kenan Alikadić.

Ovo je bila zadnja proba takmičara Sambona pred pripreme na Vlašiću na koje su otputovali jučer. Balkansko prvenstvo se održava 26. novembra u Hrvatskoj a Sambon će predstavljati 4 takmičara – Harun Smajić, Nejla Hodžić, Sarah Čardaković i Dželil Tvrtković.