Naslovnica VIJESTI INFO KARATE KLUB “SAMBON” OSVOJIO VRIJEDNE MEDALJE NA 12. KARATE PRVENSTVU KS

KARATE KLUB “SAMBON” OSVOJIO VRIJEDNE MEDALJE NA 12. KARATE PRVENSTVU KS

124

U Kulturno – sportskom centru na Ilidži danas je održano 12. Karate prvenstvo Kantona Sarajevo koje je okupilo 320 takmičara iz 18 klubova. Učešće na ovom prvenstvu uzeo je i Karate klub “Sambon” kojeg je predstavljalo 13 takmičara. Pa su tako osvojili 12 medalja od čega je 6 zlatnih, 1 srebrna i 5 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Elif Ramić, Sanjin Hadžiavdija, Nađa Sokolović, Amir Zunđa, Hukara Sara i Emir Zunđa.

Srebrna medalja pripala je Anidi Jahić.

Dok su bronzanu medalju osvojili Adi Hadžić, Hamza Salkić, Eman Hadžić, Merjem Salkić i Said Sinanović.

Karate klub “Sambon” i u narednom periodu nastavlja vrijedno trenirati kako bi u budućnosti postigli još bolje rezultate. Ovo je zadnji turnir u 2023. godini. U mjesecu januaru slijedi jedan izuzetno jak turnir u regionu Croatia open, a u februaru je planirano Evropsko prvenstvo koje se održava u Georgiji gdje će Karate klub “Sambon” predstavljati reprezentativac Sanjin Hukara. Iskrene čestitke takmičarima.