Naslovnica VIJESTI INFO JUDOKE CHAMPIONA NASTUPILI NA KUPU MARJANA U SPLITU

JUDOKE CHAMPIONA NASTUPILI NA KUPU MARJANA U SPLITU

262

U subotu 18. marta u Splitu u Hrvatskoj održan je II Međunarodni judo Kup Marjana 2023. Organizator takmičenja bio je Judo klub Marjan, a nastupilo je 547 takmičara iz 32 klubova iz Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Italije. Među njima je bio i vogošćanski Judo klub Champion čiji su članovi imali zapažene nastupe i osvojili pet medalja.
Muhamed Hurić osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji U12 -46kg dok je Eldin Avdić osvojio srebro u konkurenciji U14 -50kg. Eldin Avdić nastupio je i u starijom kategoriji U16 -50kg gdje je završio kao trećeplasirani. Dvije medalje, i to bronzane, osvojio je i Ahmed Mehić (U14 i -42kg).
Pored njih nastupali su i Aziz Ćurović (U14 -46kg) i Muhamed Ali Vražalica (U12 -46kg) koji su izgubili borbe za medalju te završili na petom mjestu.