Naslovnica VIJESTI INFO IZVIĐAČ SAVLADAO VOGOŠĆU U PRVOJ UTAKMICI DOIGRAVANJA ZA PRVAKA BIH U RUKOMETU

IZVIĐAČ SAVLADAO VOGOŠĆU U PRVOJ UTAKMICI DOIGRAVANJA ZA PRVAKA BIH U RUKOMETU

168

U okviru doigravanja za prvaka Premijer rukometne lige BiH RK Izviđač je u dvorani „Amel Bečković“ savladao RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 31:27. Gosti su bolje otvorili susret te su u ranoj fazi došli do vodstva od 5:1. Nakon minute odmora trenera Unčanina Vogošća je smanjila na 5:3 ali gosti ponovo vraćaju na četiri gola prednosti koliko je bilo većim dijelom prvog poluvremena. Sredinom prvog dijela Izviđač povećava na +5 (12:7) koliko ostaje i do kraja prvog dijela (16:11). Nastavak utakmice ponovo pripada gostima. Domaći su pokušali bolje odigrati, kako u odbrani tako i u napadu, što je rezultiralo time da su došli na samo dva gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Gosti preuzimaju inicijativu i smirenom igrom privode utakmicu kraju. Aktuelni prvak naše zemlje Izviđač je rezultatom 31:27 slavio pobjedu u prvoj utakmici četvrtine finala play off-a Premijer rukometne lige.

Vedran Delić utakmicu je završio kao najefikasniji sa 8 postignutih golova. Pratili su ga Domagoj Alilović i Ivan Stojanović koji su postigli po 7 golova. Golman Izviđača Josip Kvesić ubilježio je 8 odbrana, a Marko Ivanković 5. Revanš susret četvrtfinala Play-offa se igra u srijedu u Ljubuškom.