Naslovnica VIJESTI INFO FK UNIS POBJEDOM OTVORIO PROLJETNI DIO SEZONE

FK UNIS POBJEDOM OTVORIO PROLJETNI DIO SEZONE

94

FK Unis je u 16.kolu Druge lige FBIH Centar savladao FK Famos nakon preokreta rezultatom 4:2. Gosti su do vodstva došli pogotkom Irhada Nezića u 10-toj minuti. Nakon toga Unis je bolje igrao i došao do izjednačenja. Novajlija Ismar Čomaga pogodio je u 39-toj minuti za 1:1. Ovim rezultatom se otišlo na odmor. Na početku drugog dijela Famos je preko Zinedina Haznadara opet preuzeo vodstvo. Deset minuta kasnije Čomaga je pogodio za novo izjednačenje. Isti igrač je u 68-oj minuti matirao golmana Famosa za preokret 3:2. Rezervista Almedin Ahmetović je 5 minuta prije kraja iz teške pozicije postigao najbolji pogodak na utakmici za konačnih 4:2.

Ova takmica Unisu je ujedno bila i prva pod vodstvom trenera Dželaludina Muharemovića, a debi su imali i neki od igrača, prije svih Čomaga, Zukić,  Joldić, Hrvat. Svakako je domaći trener bio zadovoljan zalaganjem njegovih igrača, kako na pripremama, tako i na ovoj utakmici. Sa postignuta 3 pogotka igrač utakmice bio je upravo Čomaga koji je također pohlavio igru i požrtvovanost svojih saigrača.

Ovo je Unisu bila šesta pobjeda ove sezone uz dva remija i osam poraza. Famosu je ekipa Unisa nanijela prvi ovosezonski poraz, uz šest remija i devet pobjeda. Narednu utakmicu Unis gostuje ekipi Koline, dok će Famos ugostiti Natron.