Naslovnica VIJESTI INFO DRUGA EKIPA RK VOGOŠĆA PORAŽENA OD MEĐUGORJA

DRUGA EKIPA RK VOGOŠĆA PORAŽENA OD MEĐUGORJA

76

U okviru 15.kola Prve rukometne lige FBiH grupa Jug RK Međugorje je u dvorani „Amel Bečković“ savladao RK Vogošća 2 rezultatom 30:23. Prvih deset minuta domaći su ravnopravno parirali gostima, ali su rukometaši Međugorja do kraja prvog poluvremena napravili prednost koja je bila nedostižna. Na odmor se otišlo rezultatom 17:7 za gostujuću ekipu. U nastavku su Vogošćani bolje zaigrali, ali je to bilo nedovoljno za preokret. Gosti su održavali prednost i na kraju slavili pobjedu rezultatom 30:23. Igrač Međugorja Ivan Šarac bio je najefikasniji na parketu sa 7 postignutih golova. Pratili su ga Gabrijel Šunjić sa 6, te po 5 Darko Matijević i igrač Vogošće Faris Čavčić.

Do kraja prvenstva u Prvoj ligi ostalo je još 6 kola. U narednoj utakmici Vogošća gostuje Zrinjskom, a onda dočekuje ekipu Respekta. Pobjedom nad Vogošćom Međugorje je ostalo na trećem mjestu na tabeli sa ukupno 8 pobjeda, 3 poraza i sa 2 neriješena meča. Vogošći je ovo bio deseti poraz ove sezone uz 4 pobjede.