Naslovnica VIJESTI INFO DERBI IZMEĐU VOGOŠĆE I IZVIĐAČA ZAVRŠEN BEZ POBJEDNIKA REZULTATOM 32:32

DERBI IZMEĐU VOGOŠĆE I IZVIĐAČA ZAVRŠEN BEZ POBJEDNIKA REZULTATOM 32:32

84

U derbi utakmici 2. kola Premijer rukometne lige BiH koja je odigrana večeras u Sportskoj dvorani “Amel Bečković” u Vogošći, rukometaši Vogošće igrali su protiv Rukometnog kluba “Izviđač” iz Ljubuškog, a utakmica je završena neriješeno rezultatom 32:32.

Od početka utakmice, pa sve do samog kraja rezultat je bio izjednačen. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:16.
Interesantno je to da su gosti posljednjih nekoliko minuta prije kraja imali vodstvo 32:30.
U zadnje tri minute domaći su postigli dva gola i na kraju je utakmica završila neriješeno rezultatom 32:32.

Trener Rukometnog kluba “Vogošća” Senad Skopljak kazao je kako su njegovi igrači bili spremni za tešku borbu jer igraju protiv jačeg protivnika. U razgovoru smo saznali kako teku pripreme za naredna kola.

Trener Rukometnog kluba “Izviđač” Toni Čolina istakao je kako bez obzira na rezultat ovi bodovi koji su ostvarili u Vogošći itekako znače.
Rukometni klub “Vogošća” bit će domaćin u naredne dvije utakmice u sklopu Evropskog kupa gdje igraju protiv ekipe K.H. “Trepča”. Prva utakmica na rasporedu je u petak 20. oktobra 2023. godine sa početkom u 19.00 sati, a druga je dva dana poslije u nedjelju i počinje u 17.00 sati. Obje utakmice bit će odigrane u Sportskoj dvorani “Amel Bečković”.