Naslovnica VIJESTI INFO BRONZANA NEDJELJA VOGOŠĆANSKIH ATLETIČARA

BRONZANA NEDJELJA VOGOŠĆANSKIH ATLETIČARA

508

Ekspedicija Atletskog kluba Vogošća nastupila je na Prvenstvu BiH za dječake i djevojčice održanom u nedjelju 9.aprila na stadionu Kamberovića polje u Zenici. U konkurenciji više od 170 takmičara iz 19 bh klubova Vogošćani su se kući vratili bogatiji za tri medalje. U disciplini 2000 metara bronzane medalje osvojili su Lejla Hodžić u konkurenciji djevojčica i Dženan Nokto u konkurenciji dječaka. Također treće mjesto u disciplini 600 metara osvojila je Amila Šehović. I ostali takmičari i takmičarke iz Vogošće zabilježili su zapažene rezultate a najbliži postolju bili su Mirzet Abaz (disciplina 300m) i muška štafeta 4 x 100 metara koji su na kraju završili na odličnom četvrtom mjestu.
Istoga dana atletičari Vogošće nastupili su i na 23.međunarodnoj uličnoj utrci „Vivicitta“ koja je održana u Sarajevu. Među 300 učesnika trke bilo je i desetak članova AK Vogošća od kojih je najuspješnija bila Đana Šehić koja je u konkurenciji osnovnih škola stigla treća i osvojila još jednu bronzu za Vogošću.