Naslovnica VIJESTI INFO 3 SREBRNE I 2 BRONZANE MEDALJE ZA VOGOŠĆANSKE OSNOVCE NA FINALU ATLETSKOG...

3 SREBRNE I 2 BRONZANE MEDALJE ZA VOGOŠĆANSKE OSNOVCE NA FINALU ATLETSKOG KUPA KANTONA SARAJEVO

741

Članovi atletskih ekipa osnovnih škola „Mirsad Prnjavorac“ i „Zajko Delić“ postigli su odlične rezultate na finalu Atletskog kupa Kantona Sarajevo i uspjeli su osvojiti 5 medalja.
Drugo mjesto u disciplini 300 metara osvojili su Mirzet Abaz (O.Š. „Mirsad Prnjavorac“) u konkurenciji dječaka te Džana Žiga (O.Š. „Zajko Delić“) u konkurenciji djevojčica a srebrnu medalju osvojila je još jedna učenica škole sa Kobilje Glave, Berina Hasanović u disciplini skok u dalj za djevojčice. U konkurenciji dječaka 60 metara Adnan Hadžić (O.Š. „Mirsad Prnjavorac“) osvojio je treće mjesto, kao i muška ekipa njegove škole koja se takmičila u disciplini štafeta 4 x 100 metara.
I ostali učenici ovih škola koji su predstavljali općinu Vogošća postigli su dobre rezultate no konkurencija na ovogodišnjem finalu je bila izuzetno jaka. Tome u prilog govori i činjenica da je postignuto nekoliko novih rekorda.
Već naredne sedmice atletičarima iz osnovnih i srednjih škola slijedi i tradicionalni jesenji kros na Ilidži.