Naslovnica VIJESTI INFO UTAKMICOM IZMEĐU VOGOŠĆE I SLOBODE ZAVRŠENA KOŠARKAŠKA LIGA ZA PRVAKA

UTAKMICOM IZMEĐU VOGOŠĆE I SLOBODE ZAVRŠENA KOŠARKAŠKA LIGA ZA PRVAKA

214

Košarkaši Vogošće utakmicom 10.kola Lige za prvaka protiv Slobode oprostili su se od domaće publike i spustili zavjesu na odličnu sezonu. Iako je sezona završena porazom 74:80 ne treba biti nezadovoljan jer je postignut najveći uspjeh u historiji – plasman u Ligu za prvaka. Mogao je taj uspjeh biti i veći jer do prije dva kola Vogošćani su imali priliku da se plasiraju i u polufinale Play-offa ali će na kraju u završnicu kao četvrtoplasirana ipak ekipa Slobode.
Sve je bilo riješeno i prije ovog kola tako da su i jedni i drugi rasterećeni mogli ući u meč. Čini se da su više motiva imali gosti, koji su u proteklih nekoliko utakmica imali niz loših utakmica, i htjeli su da dobrim rezultatom iz ovog meča poprave atmosferu u ekipi. Sloboda je imala vodstvo od starta meča a Vogošća je uspjevala da drži rezultatski priključak, bez obzira na loš procenat šuta iz igre. Nakon 39:44 u prvom poluvremenu, domaći su zaigrali ozbiljnije, povezanije u drugom dijelu i rezultat je bio odmah vidljiv. Do kraja treće četvrtine uspjevaju doći do drugog izjednačenja na susretu (62:62) a početkom posljednjeg perioda i prvi put prelaze u vodstvo. Ali nakon tih 67:62 u 31-oj minuti ponovo je stao šut i u narednih čak šest minuta Vogošća ne postiže nijedan poen. U tom periodu Sloboda pravi seriju od 15-0 i rješava pitanje pobjednika.

I Šehovac i Pandža odlučili su da u ovom meču daju šansu igračima koji su u proteklim utakmicama imali manju minutažu pa tako na parketu nismo vidjeli ni Milivoja Božovića a ni Darka Talića. Ali zato smo vidjeli još jednog kadeta Vogošće, petnaestogodišnjeg Sanina Čelika, koji je uz ovacije publike debitovao u dresu seniorskog tima. Prvi strijelac meča bio je gostujući igrač Čerkezović sa 20 postignutih poena dok je najbolji strijelac u redovima Vogošće bio Everet sa 18.
Sezona je završena a učinak je visoko peto mjesto na tabeli sa 14 ostvarenih pobjeda. Momci pod vodstvom Gorana Šehovca postigli su historijski uspjeh, na zadovoljstvo navijača koji su im tokom sezone davali nesebičnu podršku.