Naslovnica VIJESTI INFO U KOMŠIJSKOM DERBIJU SPARSI USPJEŠNIJI OD KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

U KOMŠIJSKOM DERBIJU SPARSI USPJEŠNIJI OD KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

104

Duel 3.kola Lige za košarkaškog prvaka BiH između Vogošće i Sparsa, koji je zbog vječitog sarajevskog fudbalskog derbija odigran u Vogošći umjesto na Grbavici, pripao je ekipi Sparsa koja je slavila rezultatom 68:77.
Gosti su od samog početka vanjskim šutom kontrolisali rezultat i držali prednost u svojim rukama. Vogošća je samo jednom uspjela da preokrene, i to u 12-toj minuti kada su i imali jedino vodstvo 21:20, no već u naredne tri minute Sparsi serijom od 12-1 dolaze do najvećeg vodstva na susretu, 22:32. Na poluvremenu je bilo +9 za goste, 31:40.
Vogošćani su zaigrali hrabrije u drugom poluvremenu, uspjevali da smanje prednost Sparsa čak i na samo +2, ali više od toga nisu uspjeli. Iskusni gosti rutinski su priveli utakmicu kraju.
Darko Talić sa double-double učinkom (20 poena i 10 skokova) i Immanuel King sa poenom i skokom manje (19 poena i 9 skokova) bili su najbolji pojedinci ovog meča ali to nije pomoglo njihovoj ekipi da, nakon što su u prošlom kolu savladali Zrinjski, naprave još jedno iznenađenje u Ligi za prvaka. U ekipi Sparsa pet igrača imalo je dvocifreni skor koševa a za poen bolji od ostalih bio je reprezentativac Hasandić.
Vogošćani će u srijedu odigrati i četvrti domaći susret ove lige, protiv ekipe Mladosti koja bi trebala da bude lakši protivnik u odnosu za Sparse. Što se tiče Sparsa oni nakon što su u ovoj sezoni već igrali finale Kupa BiH i završnicu ABA 2 lige, prikazanom igrom pokazuju da su jedan od favorita za osvajanje šampionske titule u bh prvenstvu.