Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE HRABROM I BORBENOM IGROM DOŠLI DO NOVE POBJEDE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE HRABROM I BORBENOM IGROM DOŠLI DO NOVE POBJEDE

144

RK Vogošća Poljine Hills je u okviru 19.kola Premijer rukometne lige BiH savladala RK Konjuh rezultatom 29:28. Iako su gosti iz Živinica u prvom poluvremenu konstantno imali vodstvo, čak su u nekoliko navrata imali i maksimalnih 6 golova prednosti, Vogošća je u drugom dijelu bolje zaigrala i preokrenula rezultat u svoju korist. Prije svega hrabrom i borbenom igrom igrači Kasima Kamenice uspjeli su u 42.minuti izjednačiti, a 6 minuta prije kraja doći i do vodstva koje nisu ispuštali do posljednjeg sudijskog zvižduka. Na kraju je jedan pogodak odlučio pobjednika u duelu dvije ekipe koje su se nalazile na četvrtom, odnosno petom mjestu na tabeli.
Najbolji strijelci su bili Benjamin Čičkušić i Mihret Husić koji su postigli po devet pogodaka, dok je golman Konjuha upisao 11 odbrana uključujući i dva sedmerca.
Za vikend na rasporedu je 20.kolo Premijer lige, nakon čega Vogošća igra uzvratni susret polufinala Kupa BiH protiv Izviđača. Prva utakmica pripala je Izviđaču 27:23 a za sedam dana, sljedeće srijede saznaćemo drugog finalistu ovogodišnjeg Kupa.