Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE ZA KRAJ REGULARNOG DIJELA SEZONE

POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE ZA KRAJ REGULARNOG DIJELA SEZONE

294

U posljednjem susretu prvog dijela sezone košarkaši Vogošće slavili su pred domaćom publikom protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada ubjedljivim rezultatom 95:76. Utakmica 20.kola koja je trebala biti odigrana prošle srijede ali je zbog protesta i blokade Vogošćanske petlje pomjerena za sedam dana, bila je utakmica biti ili ne biti za Vogošćane jer bodovi iz ovog susreta vrijede dvostruko. Naime ekipa Mladosti kao i Vogošća igrat će u Ligi za opstanak tako da se ovi bodovi prenose i u taj dio takmičenja i značit će korak bliže ostanku.
Svjesni važnosti meča igrači Hamde Frljka od starta su imali prednost u svojim rukama i cijelim tokom utakmice kontrolisali su rezultat. Gosti su samo u prvoj četvrtini držali rezultatski priključak da bi već od druge četvrtine prednost Vogošćana bila dvocifrena. Sredinom posljednje četvrtine iznosila je i maksimalnih +25 (87:62) i već tada je bilo jasno da je pobjeda osigurana.
Fazlić i Warner sa 24 odnosno 22 postignuta poena predvodili su Vogošću u ovoj pobjedi a još jednu dobru partiju zabilježio je i Dime sa double-double učinkom (19 poena i 16 skokova). Malick Dime u ovoj utakmici zabilježio je i 6 blokada a samo četiri dodatne nedostajale su mu za triple-double učinak.

Vogošćani su slobodni u posljednjem kolu Lige 11 koje se igra u subotu. Već u petak biće obavljen i žrijeb Lige za opstanak i Lige za prvaka tako da će igrači KK Vogošća znati raspored svojih susreta. Liga za opstanak počinje 17.marta, igra se po principu „svako sa svakim“ odnosno 10 kola ligaškog dijela a međusobni bodovi iz prvog dijela sezone se prenose i u ovo takmičenje.

TABELA LIGE ZA OPSTANAK (BODOVI KOJI SE PRENOSE IZ REGULARNOG DIJELA)
01 MLADOST MG 10, 7, 0, 3 – 811:770 (+41) – 17 bodova
02 SLOBODA 10, 6, 0, 4 – 835:771 (+64) – 16 bodova
03 STUDENT 10, 6, 0, 4 – 759:754 (+05) – 16 bodova
04 RADNIK 10, 5, 0, 5 – 755:780 (-25) – 15 bodova
05 VOGOŠĆA 10, 4, 0, 6 – 818:831 (-13) – 14 bodova
06 BOŠNJAK 10, 2, 0, 8 – 739:811 (-72) – 12 bodova