Naslovnica VIJESTI INFO NK OZREN OVE SEZONE OSTVARIO SVE POBJEDE

NK OZREN OVE SEZONE OSTVARIO SVE POBJEDE

130

Nakon skoro jedanaest mjeseci bez utakmice na domaćem terenu NK Ozren je u 5.kolu Fudbalske lige Kantona Sarajevo na stadionu “Ešref Ešo Pustahija“ savladao NK Jedinstvo 5:0. Bila je ovo jedna od najboljih utakmica Ozrena ove sezone. Nakon pokušaja Muratovića i poništenog gola Hadžiosmanovića Ozren je preko Merdana došao u vodstvo. Isti igrač je desetak minuta kasnije povisio rezultat na 2:0. Zaprijetili su domaći još preko Zoranića i Merdana, ali se rezultat nije mijenjao. Gosti su tek u finišu prvog dijela zaprijetili preko Jusufovića i Suše, ostalo je 2:0. Zbog ozbiljne povrede u prvom dijelu igru je morao napustiti igrač Jedinstva Delić, koga su pripadnici Hitne pomoći Sarajevo morali odvući na dalje pretrage.

U drugom poluvremenu u strijelce se upisao i Balta koji je bio precizan u 50.toj minuti. Šest minuta kasnije šutirao je Bozalija, a na odbijenu loptu natrčao Merdan koji je postigao het trik za 4:0. Najbolju priliku za pogodak gosti su propustili u 81. minuti kada je Ahmetović izašao sam pred golmana Bajramovića, ali ostalo je 4:0. Najbolju partiju ove sezone krunisao je svojim četvrtim pogotkom u finišu utakmice Merdan. Nakon izvršenih pet izmjena igrač Ozrena Omerović se također ozbiljno povrijedio, tako da su domaći većinu drugog dijela igrali sa igračem manje. Na kraju je Ozren ubjedljivo slavio pobjedu protiv Jedinstva rezultatom 5:0. U narednom kolu Ozren gostuje ekipi Pofalićki, a Jedinstvo će na gostovanje Respektu.

U dosadašnjem dijelu prvenstva u Fudbalskoj ligi Kantona Sarajevo grupa A Ozren ima sve pobjede uz gol razliku 13:1. Do kraja jesenjeg dijela ostalo su još dva kola, pored utakmice protiv Pofalićkog Ozren igra protiv Vratnika u 7.kolu i odgođenu utakmicu iz 2.kola protiv Vrbanjuše. Ovakvom igrom igrači Ozrena mogu se nadati prvom mjestu koje ga vodi u doigravanje za ulazak u viši rang. Ujedno je ovo bila prva utakmica od kako su postavljene nove stolice na tribini stadiona, kao i klupa za rezervne igrače i renoviranim svlačionicama.