Naslovnica VIJESTI INFO NASTAVLJA SE NISKA MEDALJA GIMNASTIČARKI „OLIMPA“

NASTAVLJA SE NISKA MEDALJA GIMNASTIČARKI „OLIMPA“

255

Od 11. do 13.maja u Sarajevu je održan 4. Internacionalni „Victoria kup“ u ritmičkoj gimnastici, uz učešće 450 takmičarki iz svih klubova Federacije BiH koji baštine i koji se takmiče u ritmičkoj gimnastici. Gimnastički klub „Olimp“ predstavio se sa 34 takmičarke u grupnim vježbama i 4 takmičarke u individualnom programu.

U svim kategorijama vježba sa loptom GK „Olimp“ je zauzeo prvo mjesto. Naročito se istakao Seniorski tim koji je nastupio u „B“ (vježba sa čunjevima) i FIG „A“ programu miks vježba (sa 3 lopte i 2 vijače). Još jednom su pred domaćom publikom pokazale da su neprikosnovene već dvije godine u BiH zauzevši prva mjesta u oba programa.
U individualnom dijelu, u programu bez rekvizita Ajna Softić je zauzela druga mjesto dok je Esma Kožljak bila najbolja i popela se na najviše postolje. Esma Kožljak osvojila je i treće mjesto u vježbama sa loptom dok su dodatna dva treća mjesta individualnog programa zauzele Irma Čomaga (vježbe sa obručom) i Lejla Kujraković (vježbe sa čunjevima i trakom).
Čestitke Vogošćanskim lavicama na odličnom uspjehu a novi dobri rezultati se očekuju već naredne sedmice u Zagrebu a nakon toga u Virovitici, Sofiji i Kneževini Monako.