Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PROPUSTILI ŠANSU DA NAPRAVE IZNENAĐENJE

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PROPUSTILI ŠANSU DA NAPRAVE IZNENAĐENJE

221

U zaostaloj utakmici 5.kola Prvenstva BiH za košarkaše ekipa Vogošće poražena je u Mostaru od ekipe Zrinjskog rezultatom 92:77.
Nakon niza od tri vezane pobjede u prvenstvu, Vogošćanima je uslijedilo ovo gostovanje kod aktuelnog šampiona BiH protiv kojeg su u prvom poluvremenu bili više nego ravnopravan protivnik. Tokom prva dva perioda ekipe su se smjenjivale u vodstvu a u oba navrata rezultat na kraju četvrtina bio je neriješen – 26:26 i 46:46. Početkom treće četvrtine ekipa Vogošće stiže i do velikih +9 (49:58) no u tim trenucima je zbog protesta isključen trener domaćih Hrvoje Vlašić što je „probudilo“ igrače Zrinjskog. Uslijedila je velika serija od 18:2 domaćih za veliki preokret (67:60). Igrači Vogošće nisu uspjeli da odgovore na pravi način i nakon što su stigli do maksimalnih +17 (83:66) igrači Zrinjskog su posljednjih pet minuta utakmice rutinski priveli kraju. Razlika na kraju možda je i prevelika za ono što su Vogošćani prikazali na utakmici. Clemons Everet sa 16 te Vranić i Fazlić sa po 13 postignutih poena prednjačili su u košgeterskom učinku Vogošće dok je na drugoj strani najprecizniji bio Todorović sa 16 ubačenih poena. Bez obzira na ovaj poraz Vogošća ostaje visoko u gornjem dijelu tabele, na trećem mjestu sa 11 osvojenih bodova iz 7 utakmica (4-3). Ispred su Sloboda sa 12 (5-2) i Široki sa 11 bodova (5-1). Zrinjski je na 5.mjestu sa 10 bodova (4-2), koliko imaju i Sparsi, Mladost i Kakanj.

Slijedi duga pauza zbog reprezentativnih obaveza koju će trener Šehovac sasvim sigurno iskoristiti za popravljanje grešaka iz ovog susreta. Prvenstvo se nastavlja 8.decembra a ekipa Vogošće će biti slobodna tako da je prvi naredni susret na programu tek 15.decembra kada će u dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći dočekati lidera na tabeli, ekipu tuzlanske Slobode.