Naslovnica VIJESTI INFO GIMNASTIČARKE “OLIMP”-a NASTAVILE NIZATI DOBRE REZULTATE

GIMNASTIČARKE “OLIMP”-a NASTAVILE NIZATI DOBRE REZULTATE

437

Sa posljednja tri takmičenja na kojima su učestvovale gimnastičarke „Olimp“-a  donijele su više od 50 medalja. Početkom novembra najmlađe članice GK „Olimp“  na Gracija kup-u na Zlatiboru (Srbija) osvojile su prvo mjesto u grupnim vježbama. Na ovom takmičenju učestvovali su timovi iz pet država.

Juniorke Anida Malagić i Iman Hasanović predstavljale su svoj klub na  „Gimnastix kup“ u Nišu (Srbija) u individulanom programu  i osvojile dvije srebrne i dvije bronzane medalje u vježbama s rekvizitom te prvo mjesto u višeboju.

Gimnastičarke „Olimp“-a  bile su posebno uspješne na „Arabesque kup“-u u Visokom koji je održan 18.novembra 2017.godine. Na ovom takmičenju “vogošćanske lavice” osvojile su 39 zlatnih, 4 srebrne i 2 bronzane medalje. Klub je predstavljalo pedeset takmičarki u svim uzrasnim kategorijama u grupnim vježbama s loptom, a svaka grupa osvojila je prvo mjesto u svojoj kategoriji. U individualnom programu Vogošćanke su zauzele prvo i sedam drugih mjesta.

U klubu su posebno ponosni na nastupe seniorke Sare Bejdić i kadetkinje Lejle Kujraković koje su u „A“ programu u višeboju i ukupnom poretku osvojile srebrne medalje.

U narednom periodu GK „Olimp“ očekuju nastupi na BosnaGym Mini kup-u u Sarajevu i Pirueta kup-u u Visokom gdje će se predstaviti u grupnim i individualnim vježbama.