Naslovnica VIJESTI INFO ATLETIČARKA VOGOŠĆE SAMRA KOŽLJAK VICEPRVAKINJA BIH

ATLETIČARKA VOGOŠĆE SAMRA KOŽLJAK VICEPRVAKINJA BIH

771

Na stadionu „Bare“ u Čitluku danas je održano Pojedinačno prvenstvo BiH u atletici za pionire i pionirke. U konkurenciji više od 300 takmičara iz 19 bh klubova nastupilo je i dvoje članova Atletskog kluba Vogošća.
Titulu viceprvakinje BiH u disciplini 600 metara za pionirke osvojila je Samra Kožljak koja je ovu dionicu istrčala u vremenu 1:57,61. Ona je bila ubjedljiva u svojoj takmičarskoj grupi no za nijansu brža od nje bila je takmičarka iz Zenice koja je pobijedila u drugoj utrci.
Mogla je Samra i do druge medalje u disciplini bacanje kugle gdje je njen najbolji rezultat bio 9,35 metara. Isti najbolji hitac imala je i takmičarka na trećem mjestu ali njen drugi najbolji pokušaj bio je bolji od Samrinog.
Atletski klub Vogošća na ovom prvenstvu predstavljao je i Eldar Halilović koji je u disciplini 1.000 metara završio kao šestoplasirani sa vremenom 3:43,99.