Naslovnica VIJESTI INFO ATLETIČAR VOGOŠĆE ELDAR HALILOVIĆ BRONZANI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA DJEČAKE

ATLETIČAR VOGOŠĆE ELDAR HALILOVIĆ BRONZANI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA DJEČAKE

373

Eldar Halilović, član Atletskog kluba Vogošća, osvojio je bronzanu medalju u disciplini koplje (29,60) na jučer održanom Pojedinačnom prvenstvu BiH za dječake i djevojčice (2005. godište i mlađi). Prvenstvo je održano u Atletskom centru Koševo a učestvovalo je više od 270 takmičara iz 28 bh klubova. Na takmičenju su kao gosti nastupili i članovi AK Proleter iz Zrenjanina.
Na ovom državnom prvenstvu za AK Vogošća odlične rezultate postigla je i Aida Zulčić u disciplini skok u dalj (4,47 – 5. mjesto).

Tri dana ranije, u nedjelju 26. jula, vogošćanski atletičari učestvovali su i na Pojedinačnom prvenstvu BiH za pionire (2007. godište i mlađi) koje je održano u Tuzli a na kojem je nastupilo više od 200 takmičara iz 26 bh klubova. Atletski klub Vogošća predstavljala je kombinovana podmlađena ekipa od 12 takmičara. U konkurenciji sa starijim atletičarima posebno se istakao Nedžib Šehić u disciplini 300 metara u kojoj je osvojio 4. mjesto (49,27). Amir Osmanović u disciplini vortex osvojio je 5. mjesto (37,23) a i jedan i drugi, zajedno sa ostalim članovima muške štafete 4 x 100 metara osvojili su odlično 5. mjesto (1:01,26).