Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆANSKI DŽUDISTI NASTUPILI NA TRADICIONALNOJ LJUBLJANSKOJ „NAGAOKI“

VOGOŠĆANSKI DŽUDISTI NASTUPILI NA TRADICIONALNOJ LJUBLJANSKOJ „NAGAOKI“

371

Džudisti „Vogošće“ ovog vikenda nastupili su na izuzetno jakom turniru pod nazivom 54. International Judo Tournament „Nagaoka 2017“, u organizaciji Judo kluba “Olimpija” iz Ljubljane. Radi se o jednom od najjačih turnira u regiji čemu u prilog govori činjenica da je na ovogodišnjem izdanju u dvorani “Tivoli” nastupilo više od 600 takmičara iz 53 kluba iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Italije, ali i iz Rusije, Alžira, Ukrajine i Bugarske.
Judo Klub „Vogošća“ je pokazao kvalitetu i dobar džudo ostvarivši zapažene rezultate. Tarik Buljubašić osvojio je treće mjesto u kategoriji -32kg, Džejla Kožljak bila je srebrna u konkurenciji -44kg dok se Omer Abaz nije uspio dokopati pobjedničkog postolja, završivši takmičenje u eliminacionim borbama.