Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆANSKI ATLETIČAR ELDAR HALILOVIĆ VICEPRVAK BIH U BACANJU KOPLJA

VOGOŠĆANSKI ATLETIČAR ELDAR HALILOVIĆ VICEPRVAK BIH U BACANJU KOPLJA

441

U nedjelju 23. maja na Gradskom stadionu „Tušanj“ u Tuzli održano je pojedinačno Prvenstvo BiH u atletici za dječake i djevojčice (2006. godište i mlađi). Tehnički organizator bio je AK Sloboda Tehnograd iz Tuzle a učešće su uzeli takmičari iz 28 bh klubova, njih više od 300.
Eldar Halilović, član AK Vogošća, nastupio je u disciplini bacanje koplja i zahvaljujući odličnom nastupu uspio je da se domogne pobjedničkog podija i titule viceprvaka BiH. U odnosu na prošlu sezonu uspio je da se popne stepenicu više (prošle godine bio je bronzani) i da popravi svoj najbolji rezultat.

Pored Eldara na Prvenstvu u Tuzli u disciplini bacanje kugle nastupila je i Elma Jahić koja je uspjela da se domogne finala i odličnog osmog mjesta.
Bio je ovo nastavak dobrih rezultata takmičara Atletskog kluba Vogošća koji su prije sedam dana nastupili i na Prvenstvu BiH za cicibane koje je održano u Čitluku. Najmlađi takmičari AK Vogošća u Hercegovini su zabilježili dobre rezultate a muška štafeta 4 x 100 metara u sastavu Almir Osmanović, Nidal Hasanović, Damian Slavuljica i Alan Mehanović osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju.

Narednog vikenda atletičare Vogošće očekuje Prvenstvo BiH za juniore koje se održava u Sarajevu a 12. juna u Zenici nastupaju pioniri i pionirke. Također svakog vikenda članovi AK Vogošća nastupaju na tradicionalnoj atletskoj ligi u organizaciji AK Novi Grad.