Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆA ZAVRŠILA NASTUP U EVROPI: NORVEŽANI SE POKAZALI KAO PREJAK PROTIVNIK

VOGOŠĆA ZAVRŠILA NASTUP U EVROPI: NORVEŽANI SE POKAZALI KAO PREJAK PROTIVNIK

240

I u revanš utakmici 3. kola EHF Challenge kupa FyllingenBergen je bio bolji od RK Vogošća Poljine Hills i savladao ih rezultatom 30:21. Norvežani su od početka utakmice nametnuli svoj tempo, imajući na umu da je Vogošća u ovu utakmicu ušla u nadi da što prije dođe do vodstva. Prvih 15. minuta domaći rukometaši su bili ravnopravan protivnik, ali nakon toga su pali u igri.  Gosti iz Bergena prvo poluvrijeme završavaju u svoju korist 16:10. U nastavku utakmice FyllingenBergen pravi još veću prednost koja je iznosila uvijek 10-ak golova i nisu je ispustili do samog kraja kada je rezultat iznosio konačnih 30:21.

Prije svega treba napomenuti da je gostujući golman Kristijan Jurišić bio junak pobjede, ubilježivši čak 18 odbrana. Dobro je odigrao kao i u prvoj utakmici Tore Andre Lunde koji je postigao 7 golova, a isto toliko postigao je i Rene Iben Hvidsten. U ekipi Vogošće Ivan Stojanović postigao je 4 pogotka, a Samir Korjenić 3.

I ove sezone Vogošća Poljine Hills eliminisana je u trećem kolu EHF Challenge kupa, nakon što je u drugom kolu bila bolja od ekipe Holon iz Izraela. Sada Vogošćane očekuju utakmice u prvenstvu, srijedu u okviru 9. kola Premijer lige gostuju Kaknju, a za vikend nas očekuje derbi utakmica Vogošća – Izviđač u dvorani „Amel Bečković“. Nakon toga rukometaši Vogošće igraju protiv Bosne iz Visokog.