Naslovnica VIJESTI INFO UNIS UBJEDLJIV PROTIV BREZANSKOG RUDARA

UNIS UBJEDLJIV PROTIV BREZANSKOG RUDARA

198

FK Unis je u 21.kolu Druge lige FBiH grupa Centar u svim segmentima igre nadigrao gostujuću ekipu FK Rudar i slavio pobjedu rezultatom 5:2. Do 17-te minute mreže su mirovale, a u samo 5 minute postignuta su tri pogotka. Prvi za vodstvo Unisa postigao je Anel Adžem. Precizni su još bili Edin Bešlija i Mak Muharemović. Gosti iz Breze su uspjeli preko Haruna Čunjala pogoditi za 3:1 koliko je bilo na kraju prvog poluvremena. U nastavku utakmice domaći su dominirali, a dobru formu potvrdio je još jednom Ismar Čomaga koji je postigao dva pogotka. U finišu utakmice igrači Dželaludina Muharemovića su se opustili, imali su brojne prilike, ali nisu bili precizni. Do kraja je ekipa Rudara je preko Tarika Jusića smanjima za konačnih 5:2.

U narednom kolu Unis gostuje Usori, a nakon te utakmice na stadion „Hakija Mršo“ dolazi Azot. Rudar u 21.kolu dočekuje Moševac, a potom gostuje Famosu u Hrasnici. Unis se nalazi u gornjem dijelu tabele sa 37 bodova zajedno sa ekipama Borca, Čelika, Bosne i Stupčanice. Trenutno ima 11 pobijeda, 4 remija i 5 poraza.