Naslovnica VIJESTI INFO UNIS UBJEDLJIV PROTIV AZOTA

UNIS UBJEDLJIV PROTIV AZOTA

169

U utakmici 22.kola Druge lige FBiH grupa Centar FK Unis je na domaćem terenu savladao NK Azot rezultatom 4:1. Muhamerović je u 7-oj minuti načeo gostujuću mrežu. U šesnaestercu je srušen Čomaga, a precizan je bio pomenuti Muharemović sa 11 metara. Do kraja prvog poluvremena Unis je bio dominantniji, a nakon nekoliko prilika u finišu je pogodio Đukić za 2:0. Ovim rezultatom se završio prvi dio utakmice. I u nastavku je Unis bio bolji. Igrala se 63. minuta kada je Adžem pogodio za 3:0. Vogošćanski fudbaleri su se nakon ovog pogotka opustili, a gosti iz Vitkovića su preko Aljukića koji je bio jedan od najboljih u žutom dresu smanjili na 3:1. Zadnjih 15-ak minuta trener Muharemović pružio je priliku juniorima, koji su se nametnuli svojom igrom. Pogotkom na samom kraju rezervista Smajić je postigao pogodak za konačnih 4:1.

Domaći trener je pohvalio već pomenute mlađe igrače Unisa koji polako zauzimaju svoje mjesto u prvom sastavu. Ovo je igračima Unisa bila treća pobjeda u nizu. U narednom kolu gostuju Natronu, a potom na stadio „Hakija Mršo“ dolazi Kolina. Azot u 23.kolu igra protiv Moševca. Ovom pobjedom Unis se učvrstio na trećem mjestu na tabeli sa 43 boda. Azot ostaje u donjem dijelu tabele sa 23 boda.