Naslovnica VIJESTI INFO UNIS SE POBJEDOM NAD JEDINSTVOM PLASIRAO U NAREDNU FAZU KUPA BIH

UNIS SE POBJEDOM NAD JEDINSTVOM PLASIRAO U NAREDNU FAZU KUPA BIH

134

U drugom kolu Kupa FBiH FK Unis je na stadionu „Hakija Mršo“ rezultatom 2:0 savladao NK Jedinstvo iz Bihaća. Prvih 45 minuta pripalo je domaćoj ekipi. U drugoj minuti utakmice Sjerotanović je na asistenciju Foče pogodio za rano vodstvo Unisa. Do kraja prvog dijela vrijedi istaći prilike Smajića, Sjerotanovića, ali i Kormana koji je imao najbolju šansu da postigne pogodak kada je bio sam pred golom, Muratspahić mu je odbranio, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednosti za Unis. I nastavak utakmice pripada domaćoj ekipi. Redale su se prilike pred golom Jedinstva da bi tek u finišu utakmice Alić pogodio za konačnih 2:0.

Pobjedom Unis se plasirao u glavni žrijeb Kupa BiH, dok će mladoj ekipi iz Bihaća ostati žal za pobjedom i sada se može potpuno okrenuti takmičenju u Prvoj ligi FBiH. Unis već za vikend očekuje teško gostovanje ekipi Krivaje, a narednu domaću utakmicu igra u 8.kolu protiv Moševca.