Naslovnica VIJESTI INFO UNIS RUTINSKI SAVLADAO BUTMIR REZULTATOM 6:2

UNIS RUTINSKI SAVLADAO BUTMIR REZULTATOM 6:2

199

Iako je rezultat na kraju bio ubjedljiv, fudbaleri Unisa nisu najbolje otvorili utakmicu. U prvoj minuti najbolji strijelac Butmira Nuhanović doveo je svoju ekipu u vodstvo. Samo tri minute kasnije golom Đukića Unis je uspio poravnati rezultat. Do kraja prvog poluvremena gosti su opet uspjeli doći do vodstva. Dedić je pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu Unis je zaigrao bolje. Kapiten i najbolji strijelac Vogošće Smajić u 64-toj minuti efektno je pogodio za novo izjednačenje 2:2. Vogošćani uspjevaju preokrenuti rezultat u potpuposti golom rezerviste Hujića na asistenciju Smajića u 80-toj minuti za 3:2. Minut kasnije zbog starta nad Hujićem kao posljednji igrač u odbrani gostujući fudbaler Gradaščević dobio je crveni karton, da bi nekoliko trenutaka kasnije Smajić postigao svoj drugi, a za Unis četvrti pogodak. Do kraja utakmice još dvije lopte u golu Butmira. U 84-toj minuti svoj drugi pogodak postigao je Đukić, da bi minut kasnije Dokara nakon što je propustio nekoliko dobrih prilika ovu iskoristio i pogodio za konačnih 6:2.

U narednom kolu kantonalne lige Sarajevo – Grupa B Unis gostuje Igmanu, a Butmir igra protiv Saobraćajca.