Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA UNISA ZA PRVO MJESTO I PLASMAN U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

POBJEDA UNISA ZA PRVO MJESTO I PLASMAN U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

397

FK Unis je na svom terenu u okviru utakmice posljednjeg kola Lige Kantona Sarajevo upisao rutinsku pobjedu rezultatom 6:0 nad NK Biser i ostvario plasman u Play-off za prvaka ove lige. U 21 minuti Radoš Đukić je bio strijelac za vodstvo Unisa 1:0. Almedin Ahmetović je povisio na 2:0 golom u 37 minuti. Drugi pogodak na susretu postigao je Đukić u 39 minuti za 3:0, koliko je i ostalo do kraja prvog poluvremena. I u drugom dijelu postignuta su 3 pogotka. Igrala se 66 minuta kada je Emir Hujić pogodio za 4:0. Četiri minute kasnije Senad Šivšić je postigao pogodak za 5:0, a konačnih 6:0 djelo je rezerviste Elmina Dokare.

Unis je sezonu završio sa 10 pobjeda, 3 neriješene utakmice i sa samo jednim porazom. U razigravanju za plasman u Drugu ligu igrači Džeme Smiječanina će igrati protiv prvaka grupe B, a to je ekipa SAŠK Napredak.