Naslovnica VIJESTI INFO UNIS OSTVARIO PRVU POBJEDU OVE SEZONE

UNIS OSTVARIO PRVU POBJEDU OVE SEZONE

122

U četvrtom kolu Druge lige FBiH grupa Centar FK Unis je na stadionu „Hakija Mršo“ savladao FK Baton rezultatom 1:0. Vogošćani su bolje otvorili utakmicu, prijetili su Bešlija i Čomaga, ali je u oba navrata mladi golman Batona bio na vrhuncu zadatka. Gosti su prvi put napravili priliku tek u 25-toj minuti preko Čorbe koji je šutirao ravno u golmana Hodžića. U 34-toj minuti korner je izveo Jamak, šutirao je Zukić, na odbijenu loptu natrčao Čomaga koji je matirao Čordakliju za 1:0. Do kraja prvog dijela iz jedne lijepe akcije Bešlija je bio neprecizan. Drugi dio poluvremena Baton je bolje igrao. Mirza Geca je imao odličnu šansu za poravnanje, ali je ostao rezultat nepromijenjen. Do kraja utakmice gosti su imali još prilika, a najbolju nije iskoristio rezervista Alem Plakalo koji je izašao sam pred golmana, ali je Hodžić još jednom sjajno intervenisao. Ostalo je 1:0 za Unis kojem je ujedno ovo bila prva pobjeda ove sezone. Vrijedi napomenuti da se jedini strijelac na utakmici Ismar Čomaga povrijedio, a trener Muhamerović očekuje da će biti preman za naredni meč.

Vogošćani se okreću narednim utakmicama, sada im slijedi gostovanje u Brezi kod Rudara, a onda dočekuju Usoru. Baton se u 5.kolu sastaje sa ekipom Moševac. Unis zauzima sredinu tabele Druge lige FBiH grupa Centar uz omjer od jedne pobjede, dva remija i jednim porazom. Baton ima jednu pobjedu i tri poraza.