Naslovnica VIJESTI INFO MINIMALNA POBJEDA UNISA PROTIV POFALIĆKOG

MINIMALNA POBJEDA UNISA PROTIV POFALIĆKOG

233

U okviru 3.kola Kantonalne lige Sarajevo Grupa A FK Unis je na stadionu „Hakija Mršo“ minimalnim rezultatom 1:0 savladao FK Pofalićki. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 11.minuti Almedin Ahmetović koji je bio brži od odbrane gostujuće ekipe i matirao golmana Fahrudina Tabakovića. Do kraja prvog dijela domaći fudbaleri propustili su nekoliko odličnih prilika za povećanje vodstva, ali se na odmor otišlo bez promjene rezultata. I u nastavku je Unis bio bolji. Gosti su također imali 2–3 dobre prilike za pogodak, ali ih nisu iskoristili. Mogao je kapiten Alen Smajić i udvostručiti prednost u finišu utakmice iz jedanaesterca, ali mu je odbranio veoma dobri Tabaković. I golman Unisa Admir Pačo jedan je od najzaslužnijih za ova tri boda, jer je u nekoliko navrata, u ključnim momentima uspio sačuvati svoju mrežu. Na kraju je ostalo 1:0 za Unis. Glavni sudija utakmice pokazao je 10 žutih kartona i crveni za Šorliju.

Obje ekipe naredno kolo gostuju, Unis Bojniku, a Pofalićki Hridu.