Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALERI UNISA I BORCA PODIJELILI BODOVE

FUDBALERI UNISA I BORCA PODIJELILI BODOVE

81

U okviru 2.kola Druge lige FBiH Grupa Centar FK Unis i Borac iz Jelaha su odigrali neriješeno 1:1. Igračima Dželaludina Muharemovića ovo je drugi remi u odigrana dva kola i nadaju se da će u narednoj utakmici ostvariti prvu pobjedu ove sezone. U prvoj minuti hladan tuš za Unis na stadionu „Hakija Mršo“. Nakon loše reakcije odbrane Borac je došao do ranog vodstva. Kondžić je pogodio za 0:1. Odmah nakon ovog pogotka Unis je mogao izjednačiti, gosti su imali još 3 dobre prilike preko Ilića, Jupića i Subašića, ali je ostao rezultat nepromijenjen. U nastavku utakmice Unisovci su bolji igrali. Prijetili su Smajić i Bešlija, a poništen im je i pogodak zbog nedozvoljene pozicije. Dobra igra domaćih krunisana je izjednačujućim golom. Rezervista Almedin Ahmetović pogodio je za 1:1. Do kraja meča i jedni i drugi su imali po nekoliko prilika, ali je ostalo neriješeno. Ovaj rezultat u  derbi utakmici 2.kola Druge lige FBiH grupa Centar možda je na kraju i najrealniji s obzirom da je Unis za protivnika imao dobru i jaku ekipu koja je prošle sezone igrala u Play offu za ulazak u viši rang.

Unis je u ovu sezonu ušao sa nekoliko novih igrača. Na utakmici protiv Borca iz Jelaha trener Muharemović je dao priliku novajlijama Omeroviću, Bešliji i Jamaku. Naredni susret Vogošćani igraju protiv Čelika u Zenici, a Borac dočekuje Moševac.