Naslovnica VIJESTI INFO U ZAOSTALOJ DERBI UTAKMICI RUKOMETAŠI VISOČKE BOSNE SAVLADALI VOGOŠĆU

U ZAOSTALOJ DERBI UTAKMICI RUKOMETAŠI VISOČKE BOSNE SAVLADALI VOGOŠĆU

162

Pred punim tribinama dvorane Amel Bečković RK Bosna Centrotrans u neizvijesnoj utakmici pobijedila je RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 30:27. Ova utakmica se trebala igrati u okviru 9.kola Premijer lige BiH krajem prošlog mjeseca, ali zbog tadašnjeg nastupa Vogošće u EHF Challenge kupu odigrana je večeras. Prvi dio pripao je gostima iz Visokog koji su uspjeli da u finišu prvog dijela naprave maksimalnih +3, ali je Vogošća smanjila do kraja na gol zaostatka. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći rukometaši i stigli prvi put do razlike od 3 gola (21:18). Ipak su gosti u 48. minuti stigli do izjednačenja (21:21) a potom i ponovo prešli u vodstvo koje je u posljednjim minutama iznosilo 4 pogotka. Do kraja je Vogošća uspjela pogoditi i smanjiti na 3 gola zaostatka. Gosti su rezultatom 30:27 ostvarili devetu pobjedu u sezoni.

Opet je u dresu Vogošće Almir Osmanhodžić bio najefikasniji sa 8 postignutih pogodaka, dok su u gostujućoj ekipi po 6 postigli Kerim Čabaravdić, Mahir Burić i Adnan Harmandić. Golman Damir Efendić ubilježio je 7 odbrana, a golman Bosne Enes Sirćo 12.

Bosna pobjedom opet preuzima lidersku poziciju na tabeli, dok je Vogošća i dalje na trećem mjestu. U 12.kolu Premijer rukometne lige BiH Vogošća gostuje Goraždu a Bosna u Visokom igra protiv Lokomotive.